canlı destek
Nörobilim Işığında Çevrimiçi Eğitim Pratikleri

Nörobilim nedir? Nörobilim aynı zamanda sinirbilimi anlamına da gelmektedir. Sinirbilim, sinir sistemini inceleyen disiplinler arası bir bilim dalıdır. Nöronların ve nöral devrelerin temel özelliklerini anlamayı hedefleyen bu bilim dalı, bu amaçla fizyoloji, anatomi, moleküler biyoloji, gelişim biyolojisi, sitoloji, matematiksel modelleme ve psikolojiyi birleştirir.

Beyin değişir mi? Geçmiş yüzyıllarda yaşayan insanların alın kısmının bizimkinden geride olmasının sebebi beyin gelişimine bağlı mıdır? Hafızamız sınırlı mıdır yoksa tahmin edemeyeceğimiz kadar bilgileri depolayabilecek bir kapasiteye mi sahiptir? Belleğimiz eğer sınırsız bir kapasiteye sahipse neden bütün bilgileri aklımızda tutamıyoruz? Yoksa ardında kalan daha dar bir bellek mi var? Öğ. Gör. Ferah ŞENAYDIN ile TARİH SAAT Bilgileri .. Bu sorular ve daha fazlasını bizler için yanıtladı.

Ege Üniversitesi Öğretim Teknolojileri Koordinatörü Doç. Dr. Fırat SARSAR’ın açılış konuşmasıyal başlayan eğitim, Öğr. Gör. Ferah ŞENAYDIN’ın Nörobilim Işığında Çevrimiçi Eğitim Pratikleri Eğitimi sunumuyla devam etti.  Eğitim sonunda Doç. Dr. Fırat Sarsar, yeni ve birbirinden farklı eğitimleri önümüzdeki dönemlerde de verilmesi için hazırlıklara başlandığını ifade etti. Eğitim katılımcıların olumlu geribildirimleriyle sona erdi.

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ